top of page
  • Joanna Bruzda

Jak wybrać idealne okulary?


Wybór odpowiednich okularów może być trudnym zadaniem, szczególnie jeśli chcemy znaleźć takie, które będą idealnie dopasowane do kształtu naszej twarzy. Oto kilka porad, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Porada 1


Poznaj swój kształt twarzy: Rozpocznij od zidentyfikowania kształtu swojej twarzy, ponieważ różne okulary pasują do różnych typów. Na przykład, jeśli masz twarz owalną, prawdopodobnie większość kształtów okularów będzie dobrze wyglądać. Jeśli masz twarz kwadratową, rozważ okulary o zaokrąglonych krawędziach.

Porada 2


Kontrastuj kształt twarzy z kształtem okularów: Ogólna zasada mówi, że kontrastuje się kształt twarzy z kształtem okularów. Jeśli masz twarz okrągłą, wybierz okulary o prostych linii i kształcie kwadratowym lub prostokątnym. Jeśli masz twarz kwadratową, postaw na okulary bardziej zaokrąglone, które złagodzą Twoje rysy.

Porada 3


Dopasuj wielkość okularów do wielkości twarzy: Wielkość okularów powinna być odpowiednia do wielkości twarzy. Jeśli masz małą twarz, wybierz mniejsze okulary, aby nie przytłoczyć swojej twarzy. Jeśli masz większą twarz, eksperymentuj z większymi okularami, które będą bardziej proporcjonalne.

Porada 4


Uwzględnij kolory swojej skóry, włosów i oczu: Podczas wyboru okularów, pomyśl również o kolorach swojej skóry, włosów i oczu. Możesz wybrać okulary, które będą pasować do Twojego koloru włosów lub podkreślają Twój kolor oczu. Jednak zawsze pamiętaj, że nie ma żadnych surowych reguł i najważniejsze jest, aby czuć się komfortowo i pewnie w wybranych okularach.

Porada 5


Przymierzaj różne style: Nie bój się eksperymentować i przymierzać różnych stylów okularów. Często to, co wydaje nam się, że nie pasuje, może okazać się idealnym wyborem. Odwiedź salon optyczny i poproś o pomoc specjalistów, którzy pomogą Ci znaleźć najlepsze okulary dla Ciebie.

Podsumowanie


Pamiętaj, że wybór odpowiednich okularów nie jest łatwym zadaniem i wymaga czasu i cierpliwości. Staraj się znaleźć takie, które podkreślą Twoje piękno i styl i jednocześnie będą wygodne do noszenia.
16 wyświetleń0 komentarzy

Opmerkingen


bottom of page