top of page

Pomoce Optyczne

Specjalizujemy się w doborze pomocy optycznych. Słabe widzenie to stan wzroku, który nie może być skorygowany żadnymi okularami, soczewkami kontaktowymi i operacjami okulistycznymi. Polecamy je szczególnie dla osób słabowidzących z takimi schorzeniami oczu jak:

  • Związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej AMD

  • Retinopatia cukrzycowa

  • Jaskra

  • Zaćma

  • Inne choroby oczu

Urządzenia te polecamy również wszystkim osobom potrzebującym powiększeń obrazu np. jubiler, zegarmistrz, hobbysta.

Osobom słabowidzącym pomagamy w uzyskaniu refundacji w NFZ.

Współpracujemy z placówkami Polskiego Związku Niewidomych na terenie całego kraju. Organizujemy też przyjazdy zorganizowane w celu doboru pomocy wzrokowych.

Osoby z wadami wzroku zazwyczaj mają trudności z czytaniem, pisaniem, oglądaniem telewizji, rozpoznaniem twarzy, ludzi lub wykonywania innych codziennych zadań życiowych. Pomoce optyczne umożliwiają wykonywanie tych czynności, zwłaszcza gdy okulary nie poprawiają widzenia.

 

Wszystkie produkty jakie polecamy są produkowane przez światowego lidera w tej branży, firmę Eschenbach w Niemczech. 

W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz dobrania odpowiednich dla Ciebie pomocy optycznych należy umówić się na wizytę ze specjalistą.

Okulary Lupowe

Dla osób, które pragną poczuć komfort widzenia taki jak w okularach lub osobom z problemem drżącej ręki, polecamy okulary lupowe bądź lornetkowe o znacznym powiększeniu, stosowane zarówno do czytania i patrzenia w dal. Okulary te charakteryzują się znacznym powiększeniem i przybliżeniem oglądanego obrazu.

Monookulary i Teleskopy

Ważnym elementem poprawiającym widzenie przedmiotów oddalonych, są urządzenia teleskopowe i monookulary.

Lupy

Podstawową pomocą wzrokową do pracy z bliskiej odległości jest lupa. Posiadamy w naszej ofercie lupy:

- kieszonkowe podświetlane i bez podświetlenia

-ze stałym dystansem na podstawkach lub trzymane w ręku

-lupy video i elektroniczne o dużych powiększeniach

-lupy techniczne np. jubilerskie

Specjalistyczne filtry medyczne

Filtry medyczne poprawiają komfort widzenia u pacjentów z retinopatią cukrzycową, retinopatią barwnikową, daltonizmem, światłowstrętem oraz z  innymi schorzeniami oczu. Odpowiednie filtry medyczne są u nas indywidualnie dopasowywane. Można je zastosować w postaci nakładek do okularów korekcyjnych lub możemy soczewki z filtrami medycznymi wyszlifować do wybranych okularów. 

bottom of page